Skip to main content
Czy Wydra wygra?

Czy Wydra wygra?

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż w ubiegłym miesiącu dostąpiliśmy ogromnego zaszczytu. Podczas 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej wydawany przez nas dla Drawieńskiego Parku Narodowego Kwartalnik “Wydra i przyjaciele” zdobył 1. miejsce w kategorii wydawnictwa dla dzieci. Nagroda została odebrana podczas gali finałowej podsumowującej Przegląd na Międzynarodowych Targach Poznańskich TOUR SALON.

Wyróżnienie należy się w równym stopniu partnerom z zespołu redakcyjnego Drawieńskiego Parku Narodowego, ale również naszym wspaniałym współpartnerom z redakcji szkolnej – uczniom Szkoły Podstawowej w Drawnie – pod opieką polonisty i plastyka, Edyty Musiałek. Wiele rysunków, zagadek, wierszy i tekstów jest autorstwa właśnie tych młodych, zdolnych ludzi. Wśród autorów sukcesu Wydry znajduje się także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który współfinansuje wydawnictwo, dzięki czemu jest ono bezpłatne.

Nasze wydawnictwo było oceniane w zakresie: walorów treściowych, języka i stylu wypowiedzi, pojemności informacji krajoznawczej i turystycznej, jakości dokumentacji, ale też pod względem sztuki edytorskiej.

Nagrodę odebrał osobiście dr Paweł Bilski – dyrektor Drawieńskiego Parku Narodowego. Obecni także byli: Aleksandra Gancarczyk – redaktor naczelna kwartalnika, Ewa Wnuk Gławdel – autorka m.in. cyklu: „Wycieczki z Panią Ewą”, Joanna Osińska – kierownik zespołu redakcyjnego.

„Wydra i Przyjaciele” pozdrawiają swoich czytelników i zapraszają na szlaki Drawieńskiego Parku Narodowego. W przygotowaniu kolejny numer kwartalnika, premiera w kwietniu.

Powiązane posty

Apteka Silesia

W ubiegłym roku dla legnickiej filii sieci Apteka Silesia wykonaliśmy usługę aranżacji oraz montażu szyldu reklamowego....

Święto Chleba i Piernika

Kolejna edycja tradycyjnego jaworskiego święta zbliża się wielkimi krokami. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej...

Wydra i przyjaciele premiera

Wspólnie z Drawieńskim Parkiem Narodowym prezentujemy nowy magazyn dla dzieci "Wydra i przyjaciele". A w...

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*